Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w WSB

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa ślaskiego i małopolskiego oraz studenci, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mieszkańcy regionu uczestniczyli w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się w dniu 13 maja 2016 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Akcja była częścią ogólnopolskiej kampanii promującej rozwój, podnoszenie kwalifikacji i rozbudowę infrastruktury z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej włączyła się w inicjatywę jako wiodąca jednostka akademicka, skutecznie pozyskująca środki zewnętrzne i rozwijająca dzięki temu ofertę oraz możliwości praktycznego kształcenia studentów.

 

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział m.in. w warsztatach dotyczących nowoczesnych systemów komisjonowania, wykorzystywanych w laboratorium logistycznym Uczelni, identycznych jakie stosowane są w największych centrach logistycznych w kraju i na świecie.

 

Swój potencjał udowodniły także laboratoria komputerowe, gdzie prezentowano systemy wirtualizacji systemów operacyjnych, narzędzia do tworzenia gier i aplikacji mobilnych oraz zabezpieczeń komputerowych. Uczestnicy Dni Otwartych Funduszy UE mieli również możliwość zapoznać się z profesjonalnie wyposażonym laboratorium akustycznym, wykorzystywanym na Uczelni do tworzenia kursów e-learnigowych czy materiałów filmowych i teledysków.

 

Imponująco zaprezentowała się w pełni zautomatyzowa Biblioteka Akademickia im. prof. Jerzego Altkorna, w której prezentowano m.in. specjalistyczną infrastrukturę dla osób z dysfunkcją wzroku (program Lupa, aplikacja Iwona i in.).

 

O wydarzeniu pisał m.in. tygodnik Wprost

/asz/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy