Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dąbrowa Górnicza

Artykuły

Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, które  odbywać się będą od 8.02.2017 do 6.05.2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia realizowane są ze środków Miniesterstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu "Galaktyka Talentów". Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-16 lat (różne grupy wiekowe). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć oraz rezerwacji miejsc. 

czytaj więcej o Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy na kolejne wykłady w DUD

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 7 stycznia 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady w DUD

DUD - Kolejne wykłady już za nami!

10 grudnia 2016 roku w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym studenci wzięli udział w kolejnych wykładach.

czytaj więcej o DUD - Kolejne wykłady już za nami!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady

Serdecznie zapraszamy studentów uniwersytetu na kolejne wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 10 grudnia 2016 r. o godzinie 9.30:

- Dla grupy - Tropiciele Nauki (klasy 0,1, 2) wykład „Fabryka zwana organizmem” poprowadzi Pan dr hab. Armand Cholewka. Natomiast zajęcia dla grupy Młodych Naukowców (klasy 3, 4, 5, 6) pt. „Walka czy współpraca - co się bardziej opłaca” poprowadzi Pan dr Andrzej Kędziorski. 

czytaj więcej o Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady

Organizm człowieka to fascynująca fabryka, Młodzi Naukowcy już to wiedzą!

19 listopada 2016 roku starsi studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wyruszyli w podróż po organizmie człowieka. „Fabryka zwana organizmem”  to wykład, podczas którego dr hab. Armand Cholewka pokazał dzieciom co znajduje się wewnątrz ciała człowieka.  Studenci dowiedzieli się jak wygląda nerka czy wątroba, ocenili na własne oczy długość ludzkiego jelita oraz policzyli wszystkie kosteczki w dłoni człowieka.

czytaj więcej o Organizm człowieka to fascynująca fabryka, Młodzi Naukowcy już to wiedzą!

Tropiciele Nauki już po kolejnym wykładzie w DUD

19 listopada 2016 roku w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym studenci wzięli udział w kolejnych wykładach. Podczas wykładu "Walka czy współpraca - co się bardziej opłaca?" dr Andrzej Kędziorski zaprezentował Tropicielom Nauki różne zależności między organizmami żywymi występującymi w środowisku. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla równowagi w przyrodzie jest współżycie między różnymi zwierzętami. Uczestnicy zrozumieli dlaczego wielka ryba nie połyka tych małych, które czyszczą jej zęby. Od tej pory również bez trudu odróżnią pasożyta od drapieżnika.  

czytaj więcej o Tropiciele Nauki już po kolejnym wykładzie w DUD

Warsztaty „Papierowe historie” już za nami!

10 listopada 2016 roku nasi Studenci wzięli udział w niezwykłych warsztatach. Podczas „Papierowych historii” dzieci własnoręcznie wytwarzały papier tradycyjnymi metodami. Nauczyły się czerpać papier oraz obsługiwać urządzenia drukarskie. Uczestnicy dowiedzieli się również jak przebiega proces produkcji papieru, kim są zecer i drukarz oraz na czym polega ich praca. Po zajęciach każde z dzieci zabrało do domu własnoręcznie wykonany kawałek papieru.

czytaj więcej o Warsztaty „Papierowe historie” już za nami!

Przyroda i anatomia na kolejnych wykładach w DUD

Już w sobotę 19 listopada 2016 r., studentów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego zapraszamy na kolejne wykłady, które odbędą się o godzinie 9.30.

 

Wykład  "Walka czy współpraca- co się bardziej opłaca?” w grupie młodszej- Tropicieli Nauki poprowadzi dr Andrzej Kędziorski.

 

Dr hab. Armand Cholewka wygłosi wykład pt. "Fabryka zwana organizmem" w grupie Młodych Naukowców.

czytaj więcej o Przyroda i anatomia na kolejnych wykładach w DUD

Październikowe wykłady w DUD już za nami!

29 października 2016 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyły się kolejne wykłady w ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Grupa młodsza zgłębiała temat Starożytnego Egiptu. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wyglądały piramidy?, kiedy żyła Kleopatra?, oraz jak duża jest Sahara? Grupa starsza dowiedziała się jak powstało życie na Ziemi. Podczas zajęć dzieci zaponały się z tematem pierwszych organizmów, przebiegu ewolucji oraz pierwszych zwierzętach. Dziękujemy Studentom za obecność i aktywny udział w wykładzie!

czytaj więcej o Październikowe wykłady w DUD już za nami! 

Nasi partnerzy