Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dąbrowa Górnicza

Artykuły

Kuchenne Rewolucje z Panem Korkiem- zapraszamy na kolejny wykład

11 marca 2017 roku o godzinie 9.30 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym Tropiciele Nauki i Młodzi Naukowcy spotkają się na wspólnym wykładzie pt. „Kuchenne rewolucje”, który zostanie poprowadzony przez Pana Korka.

czytaj więcej o Kuchenne Rewolucje z Panem Korkiem- zapraszamy na kolejny wykład

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD oraz prelekcję dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 25 lutego 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Spotkanie z grupą młodszą – Tropicielami Nauki przygotowała Pani dr Agata Jurkowska, która poprowadzi wykład pt. „Jak powstało życie na Ziemi?”

 

Wykład dla grupy starszej – Młodych Naukowców, pt. „W świecie planet” wygłosi Pani mgr Marta Koplejewska.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD oraz prelekcję dla Rodziców

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Zapraszamy na kolejne wykłady w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym, które odbędą się w sobotę 4 lutego 2017 r. Wyjątkowo zapraszamy na godz. 9.00, gdyż ze względu na inaugurację projektu "Galaktyka Talentów" przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, a dzieci odwiedzą goście specjalni - JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Pani dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

 

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, które  odbywać się będą od 8.02.2017 do 6.05.2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach projektu "Galaktyka Talentów". Zajęcia współfinansowane są ze środków Miniesterstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-16 lat (różne grupy wiekowe). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć oraz rezerwacji miejsc. 

czytaj więcej o Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy na kolejne wykłady w DUD

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 7 stycznia 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady w DUD

DUD - Kolejne wykłady już za nami!

10 grudnia 2016 roku w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym studenci wzięli udział w kolejnych wykładach.

czytaj więcej o DUD - Kolejne wykłady już za nami!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady

Serdecznie zapraszamy studentów uniwersytetu na kolejne wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 10 grudnia 2016 r. o godzinie 9.30:

- Dla grupy - Tropiciele Nauki (klasy 0,1, 2) wykład „Fabryka zwana organizmem” poprowadzi Pan dr hab. Armand Cholewka. Natomiast zajęcia dla grupy Młodych Naukowców (klasy 3, 4, 5, 6) pt. „Walka czy współpraca - co się bardziej opłaca” poprowadzi Pan dr Andrzej Kędziorski. 

czytaj więcej o Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady

Organizm człowieka to fascynująca fabryka, Młodzi Naukowcy już to wiedzą!

19 listopada 2016 roku starsi studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego wyruszyli w podróż po organizmie człowieka. „Fabryka zwana organizmem”  to wykład, podczas którego dr hab. Armand Cholewka pokazał dzieciom co znajduje się wewnątrz ciała człowieka.  Studenci dowiedzieli się jak wygląda nerka czy wątroba, ocenili na własne oczy długość ludzkiego jelita oraz policzyli wszystkie kosteczki w dłoni człowieka.

czytaj więcej o Organizm człowieka to fascynująca fabryka, Młodzi Naukowcy już to wiedzą!

Tropiciele Nauki już po kolejnym wykładzie w DUD

19 listopada 2016 roku w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym studenci wzięli udział w kolejnych wykładach. Podczas wykładu "Walka czy współpraca - co się bardziej opłaca?" dr Andrzej Kędziorski zaprezentował Tropicielom Nauki różne zależności między organizmami żywymi występującymi w środowisku. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla równowagi w przyrodzie jest współżycie między różnymi zwierzętami. Uczestnicy zrozumieli dlaczego wielka ryba nie połyka tych małych, które czyszczą jej zęby. Od tej pory również bez trudu odróżnią pasożyta od drapieżnika.  

czytaj więcej o Tropiciele Nauki już po kolejnym wykładzie w DUD 

Nasi partnerzy