Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dąbrowa Górnicza

Artykuły

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 8 kwietnia 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Wybuchowe eksperymenty Pana Korka - relacja z wykładu

Kuchenne rewolucje - wyklad DUD27.JPG

11 marca studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w pełnym eksperymentów wykładzie naukowców z ekipy Pana Korka. Podczas interaktywnego spotkania pn. "Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni" studenci wraz z wykładowcami wykonywali szereg doświadczeń, wykorzystując dostępne niemal w każdej kuchni produkty spożywcze, środki czystości oraz inne popularne materiały. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak działa mydło, dlaczego mąka może być wybuchowa, jak ze zwykłej słomki zrobić niezwykle ostre narzędzie oraz jak naukowo spowodować zniknięcie probówki. Zapraszamy do fotorelacji z zajęć. 

czytaj więcej o Wybuchowe eksperymenty Pana Korka - relacja z wykładu

Kuchenne Rewolucje z Panem Korkiem- zapraszamy na kolejny wykład

11 marca 2017 roku o godzinie 9.30 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym Tropiciele Nauki i Młodzi Naukowcy spotkają się na wspólnym wykładzie pt. „Kuchenne rewolucje”, który zostanie poprowadzony przez Pana Korka.

czytaj więcej o Kuchenne Rewolucje z Panem Korkiem- zapraszamy na kolejny wykład

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD oraz prelekcję dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 25 lutego 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Spotkanie z grupą młodszą – Tropicielami Nauki przygotowała Pani dr Agata Jurkowska, która poprowadzi wykład pt. „Jak powstało życie na Ziemi?”

 

Wykład dla grupy starszej – Młodych Naukowców, pt. „W świecie planet” wygłosi Pani mgr Marta Koplejewska.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD oraz prelekcję dla Rodziców

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Zapraszamy na kolejne wykłady w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym, które odbędą się w sobotę 4 lutego 2017 r. Wyjątkowo zapraszamy na godz. 9.00, gdyż ze względu na inaugurację projektu "Galaktyka Talentów" przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, a dzieci odwiedzą goście specjalni - JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Pani dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

 

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, które  odbywać się będą od 8.02.2017 do 6.05.2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ramach projektu "Galaktyka Talentów". Zajęcia współfinansowane są ze środków Miniesterstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-16 lat (różne grupy wiekowe). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć oraz rezerwacji miejsc. 

czytaj więcej o Galaktyka Talentów - zapraszamy na bezpłatne warsztaty!

Zapraszamy na kolejne wykłady w DUD

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 7 stycznia 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady w DUD

DUD - Kolejne wykłady już za nami!

10 grudnia 2016 roku w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym studenci wzięli udział w kolejnych wykładach.

czytaj więcej o DUD - Kolejne wykłady już za nami!

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady

Serdecznie zapraszamy studentów uniwersytetu na kolejne wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 10 grudnia 2016 r. o godzinie 9.30:

- Dla grupy - Tropiciele Nauki (klasy 0,1, 2) wykład „Fabryka zwana organizmem” poprowadzi Pan dr hab. Armand Cholewka. Natomiast zajęcia dla grupy Młodych Naukowców (klasy 3, 4, 5, 6) pt. „Walka czy współpraca - co się bardziej opłaca” poprowadzi Pan dr Andrzej Kędziorski. 

czytaj więcej o Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady 

Nasi partnerzy