Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Dąbrowa Górnicza

Artykuły

Pasjonaci Wiedzy - nowa grupa w DUD

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych młodych studentów, z poczatkiem roku akademickiego 2017/2018 w ramach Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uruchomiona zostanie nowa grupa - Pasjonaci Wiedzy. Progam zajęć skierowany będzie do dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat (klasa 7 oraz klasy 2 i 3 gimnazjum). Najstarsi studenci DUD wezmą udział m.in. w interaktywnych wykładach, szkoleniach, wizytach studyjnych, grach biznesowych oraz inspirujących warsztatach. Uwaga: liczba miejsc ograniczona! Zarezerwuj miejsce już dziś: KLIKNIJ TUTAJ

Zakończyliśmy rok akademicki 2016/2017

Zakonczenie DUD 07.jpg

W sobotę 27 maja 2017 uroczyście zakończyliśmy rok akademicki 2016/2017 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. W gmachu Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej studenci DUD odebrali dyplomy z rąk JM Rektor WSB prof. Zdzisławy Dacko - Pikiewicz oraz Zastępcy Prezydenta Dąbrowy Górniczej - Pana Marcina Bazylaka.

W ramach uroczystości odbyły się także dwa wykłady: "Dąbrowa Górnicza dla aktywnych", który poprowadził Pan Marcin Bazylak - Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej oraz "Pogadaj z gadem", przygotowany przez herpetologa Panią Izabelę Sadza.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z uroczystości. 

czytaj więcej o Zakończyliśmy rok akademicki 2016/2017

Rekrutacja na nowy rok wystartowała!

Rekrutacja start!

Jeśli chcesz zostac studentem Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w roku akademickim 2017/2018, zapisz się już teraz. W nowym roku akademickim młodzi studenci wezmą udział w minimum 10 nowych wykładach z różnych dziedzin nauki oraz w licznych warsztatach.

Nie wahaj się i zarezerwuj miejsce już teraz.

Dla naszych dotychczasowych Studentów przygotowaliśmy specjalną promocję, która obowiązuje tylko do końca roku szkolnego (do 23 czerwca).

Szczegóły związane z procesem rejestracji znajdą Państwo w zakładce Rejetracja i opłaty

Uroczyste Zakończenie roku Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym, które odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 13.00 w sali audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. Kościuszki 25).

 

W ramach Uroczystości zaplanowano wykład Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, który jest Patronem Honorowym projektu 
oraz wręczenie dyplomów Absolwentom tegorocznej edycji Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. 
Dodatkową atrakcją Uroczystości będzie pokaz przyrodniczo-naukowy „Pogadaj z gadem” z udziałem żywych węży.

czytaj więcej o Uroczyste Zakończenie roku Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 8 kwietnia 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Wybuchowe eksperymenty Pana Korka - relacja z wykładu

Kuchenne rewolucje - wyklad DUD27.JPG

11 marca studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uczestniczyli w pełnym eksperymentów wykładzie naukowców z ekipy Pana Korka. Podczas interaktywnego spotkania pn. "Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni" studenci wraz z wykładowcami wykonywali szereg doświadczeń, wykorzystując dostępne niemal w każdej kuchni produkty spożywcze, środki czystości oraz inne popularne materiały. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak działa mydło, dlaczego mąka może być wybuchowa, jak ze zwykłej słomki zrobić niezwykle ostre narzędzie oraz jak naukowo spowodować zniknięcie probówki. Zapraszamy do fotorelacji z zajęć. 

czytaj więcej o Wybuchowe eksperymenty Pana Korka - relacja z wykładu

Kuchenne Rewolucje z Panem Korkiem- zapraszamy na kolejny wykład

11 marca 2017 roku o godzinie 9.30 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym Tropiciele Nauki i Młodzi Naukowcy spotkają się na wspólnym wykładzie pt. „Kuchenne rewolucje”, który zostanie poprowadzony przez Pana Korka.

czytaj więcej o Kuchenne Rewolucje z Panem Korkiem- zapraszamy na kolejny wykład

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD oraz prelekcję dla Rodziców

Serdecznie zapraszamy na wykłady Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, które odbędą się 25 lutego 2017 r. o godzinie 9.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Spotkanie z grupą młodszą – Tropicielami Nauki przygotowała Pani dr Agata Jurkowska, która poprowadzi wykład pt. „Jak powstało życie na Ziemi?”

 

Wykład dla grupy starszej – Młodych Naukowców, pt. „W świecie planet” wygłosi Pani mgr Marta Koplejewska.

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD oraz prelekcję dla Rodziców

Zapraszamy na kolejne wykłady DUD

Zapraszamy na kolejne wykłady w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym, które odbędą się w sobotę 4 lutego 2017 r. Wyjątkowo zapraszamy na godz. 9.00, gdyż ze względu na inaugurację projektu "Galaktyka Talentów" przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje, a dzieci odwiedzą goście specjalni - JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Pani dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

 

czytaj więcej o Zapraszamy na kolejne wykłady DUD 

Nasi partnerzy