21.06.2018

Wizyta studyjna w firmie REKORD SI sp. z o. o. oraz w Zakładzie Karnym w Cieszynie

W ostatnim tygodniu studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB mieli okazję uczestniczyć w dwóch wizytach studyjnych zorganizowanych przez Akademickie Biuro Karier w ramach projektu „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”.

Zakład Karny w Cieszynie

W piątkowe przedpołudnie 15.06.2018 r. studenci dzienni kierunku Bezpieczeństwo Narodowe odwiedzili Zakład Karny w Cieszynie. Wizyta dała możliwość poznania specyfiki pracy służby więziennej. W trakcie wizyty omówiono strukturę organizacyjną oraz zasady funkcjonowania Zakładu Karnego w Cieszynie. Studenci zwiedzili świetlicę, kantynę oraz bibliotekę, w której porozmawiali z jednym z osadzonych. Dzięki wizycie studenci poznali codzienne życie osadzonego np. jakie posiada uprawnienia, do czego ma dostęp. W wizycie wzięła udział Prodziekan Regina Bogaczyk oraz prof. Robert Socha.

REKORD SI

19.06.2018 r. studenci kierunku Informatyka zrzeszeni w Klubie Red 44 pod opieką Piotra Sroczyńskiego i Barbary Donocik – Doradcy zawodowego w ABK Cieszyn mieli okazję poznać firmę Rekord SI sp. z o.o. Spotkanie uroczyście rozpoczął Piotr Szymura - członek Zarządu Rekord sp. z o.o., który zwrócił uwagę jak ważną rolę w firmie Rekord odrywają nie tylko programiści, ale również wdrożeniowcy. Następnie Pan Borecki, dyrektor działu wdrożeniowego omówił zasady pracy na stanowisku wdrożeniowca. Agnieszka Zielińska z działu HR opowiedziała o powstaniu firmy, jej rozwoju oraz oprowadziła po firmie.

Studenci mogli zobaczyć nowoczesne stanowiska pracy, strefę relaksu, czy tworzony aktualnie dla pracowników taras na dachu. Wizyta obejmowała warsztaty dla studentów prowadzone metodą story map, a wyzwaniem było zbudowanie z klocków Lego miasta. Programiści z firmy wspomogli w jego budowie, co pozwoliło zintegrować studentów i pracowników. Jednym z pracowników, który wspomagał „budowę” był absolwent uczelni, który już podczas studiów zatrudnił się w firmie Rekord. W trakcie budowy miasta grupy otrzymywały nowe wytyczne od inwestora, dlatego ważna była komunikacja i współpraca w grupach. To właśnie na te wartości stawia firma Rekord. Zafascynowani wizytą oraz działalnością nie tylko informatyczną, ale w zakresie sportu i CRS studenci powrócili do Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie w oczekiwaniu na kolejne wizyty w wiodących firmach i instytucjach naszego regionu.