Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Czy można skoczyć ze spadochronem z Mont Everest?

Czy można skoczyć ze spadochronem z Mont Everest?Czy w górach jest ślisko? Jak się schodzi ze szczytu? Na te i wiele innych, frapujących pytań Studentów Uniwersytetu Dziecięcego w Myszkowie odpowiadała alpinistka Aleksandra Dzik.

 

Podczas iście zimowego i mikołajkowego wykładu, który odbył się 6 grudnia 2014 r., pt. „Dziewczyny na ośmiotysięcznikach. Wyprawa na Gaszerbrum II w Pakistanie” dzieci dowiedziały się, jak należy przygotować się do wyprawy w wysokie góry, jakie rzeczy są niezbędne, aby przetrwać w trudnych warunkach oraz jak bardzo cieszy zwykły baton Milky Way, gdy wokół szaleje śnieżna zamieć, a temperatura spada sporo poniżej zera..

 

Uczestnicy spotkania mogli na własnej skórze przekonać się też, ile waży cały osprzęt alpinistyczny, przymierzyć buty, rękawice i kombinezon. Chętnych i odważnych nie zabrakło! 

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Myszków

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!