Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

 

 

Artykuły

Business Chillout w Dąbrowie Górniczej - zapraszamy 10 marca o 18:00!

Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na Business Chillout w Dąbrowie Górniczej, czyli spotkanie lokalnych biznesmenów połączone z networkingiem, które odbędzie się 10.03.2017 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Cafe Kamienica (ul. 3 Maja 32). 
Link do zapisów: https://businesschilloutdg.evenea.pl/

czytaj więcej o Business Chillout w Dąbrowie Górniczej - zapraszamy 10 marca o 18:00!

Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Dąbrowie Górniczej już 3 marca 2017 r.

_x-targi-pracy-i-praktyk-studenckich-topek-www(1)-1486652965.jpg

Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej zaprasza na Targi Pracy i Praktyk Studenckich-  cykliczny projekt, który tym razem odbędzie się 3 marca 2017 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Każdego roku wydarzenie przyciąga ponad 1000 uczestników oraz około 60 pracodawców z całej Polski. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Kompetencji.

 

czytaj więcej o Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Dąbrowie Górniczej już 3 marca 2017 r.

Podsumowanie Dąbrowskiego Wieczóru Startupowców i Przedsiębiorców!

Europejski Tydzień Startupów

Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości wspólnie z Urzędem Miasta w Dąbrowie Górniczej oraz Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej 7 lutego 2017 r. zorganizował Dąbrowski Wieczór Startupowców i Przedsiębiorców w ramach Europejskiego Tygodnia Startupów!

 

Po raz drugi, z inicjatywy Komisji Europejskiej, 06.02- 10.02.2017r. odbędzie się Europejski Tydzień Startupów (SEW). W inicjatywę zaangażowała się również Dąbrowa Górnicza.

 

Zgodnie z założeniami, Europejski Tydzień Startupów ma za zadanie promowanie najlepszych inicjatyw wspierających przedsiębiorców, skłonienie regionalnych władz, inwestorów i korporacji do tworzenia silniejszych lokalnych ekosystemów, a także udzielenie merytorycznego wsparcia poprzez organizację sesji doradczych.

 

 


 

 

czytaj więcej o Podsumowanie Dąbrowskiego Wieczóru Startupowców i Przedsiębiorców!

Zapraszamy 7 lutego 2017 r. na Dąbrowski wieczór startupowców i przedsiębiorców

7 lutego o godzinie 17:00 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Zagłębiowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędzie się Dąbrowski wieczór startupowców i przedsiębiorców.


Wydarzenie to skierowane jest do wszystkich przedsiębiorczych osób- startupowców, osób, które myślą o założeniu firmy, ale również tych, którzy prowadzą biznes od dawna. Podczas tego spotkania Michał Kucharski, Dyrektor ds. Wiedzy i Społeczności w Zagłębiowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, powie czym tak naprawdę jest startup, na jakie wsparcie mogą liczyć startupowcy i skąd mogą uzyskać pieniądze na rozwinięcie swojej działalności. Najważniejsze aspekty prowadzenia działalności gospodarczej przedstawi Piotr Kowalski z Jadezabiore.pl. Prowadzący przybliży sztukę profesjonalnej prezentacji biznesowej, pokaże jak skutecznie prowadzić marketing przy niewielkim budżecie. Odniesie się również do swoich doświadczeń, które zdobył podczas podróży do Doliny Krzemowej. Druga część spotkania poświęcona będzie networkingowi. Uczestnicy spotkania będą mogli nawiązać kontakty biznesowe, które w przyszłości mogą opierać się o obopólne rekomendowanie swoich usług, dzielenie się wiedzą czy też udzielanie pomocy.


Partnerami Europejskiego Tygodnia Startupów jest Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o rejestrację https://dabrowskiwieczor.evenea.pl/


Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej

Creativity - mindmapping for kids in Business Inkubator.jpg

W trakcie trwania Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej odbywającego się w dniach od 14.11.2016 do 20.11.2016 r. uczniowie szkół ponad gimnazjalnych i studenci mogli wziąć udział w cyklu warsztatów, wykładów, bezpłatnych szkoleń pomagających w zdobyciu wiedzy z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcy czy budowania własnej marki.

 

Wśród wielu uczestników biorących udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu znaleźli się uczniowie m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, którzy wzięli udział w szkoleniu nt. „Jak zdobyć wymarzone stanowisko pracy? Kreatywne CV i mapy myśli drogą do rozwoju kariery”. Natomiast uczniowie Technikum nr 6 w Sosnowcu wzięli udział w szkoleniu pt. „Jak tworzyć innowacyjne pomysły na biznes”. Prowadzącą oba szkolenia była Koordynator Zagłębiowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Małgorzata Małecka – Tomala.

 

14 listopada 2016 r. był to dzień  Inauguracji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości poświęcony tematowi historii pieniądza i tego czym on właściwie jest. Wykład poprowadził dr Tomasz Kasprowicz, Adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uzyskał doktorat na Southern Illinois Univeristy i jest absolwentem National-Louis University w USA.

 

czytaj więcej o Podsumowanie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Dąbrowie Górniczej

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 |


 

Nasi partnerzy