Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Akademickie Forum Innowacji AFI 2014

W dniu 12 grudnia 2014 r. dr Marcin Lis – Prorektor ds Rozwoju i Spraw Studenckich uczestniczył w Akademickim Forum Innowacji AFI 2014 w Warszawie, w trakcie którego przedstawiciele środowisk akademickich związanych z ideą otwartego dostępu do wiedzy i ideą komercjalizacji wyników badań naukowych mogli zderzyć swe poglądy.

 

Akademickie Forum Innowacji było zoorganizowane przez Europejskie Forum Prawa i Edukacji, proponuje idea otwartego dostępu i komercjalizacja wyniku naukowego – różne sposoby realizacji założeń ustawowych.

 

Tematem przewodnim pierwszej polskiej konferencji łączącej potencjał naukowo-badawczy z firmami wdrażającymi innowacje oraz zajmującymi się doradztwem i consultingiem w sferze finansowania i komercjalizacji (ocena ryzyka, badanie rynku) była idea otwartego dostępu i komercjalizacja wyniku naukowego w świetle realizacji założeń ustawowych.

 

W programie Forum znalazł się panel dyskusyjny, do którego zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Centrum Nauki, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego (ICM), specjaliści z zakresu prawa autorskiego zajmujący się rozdziałem praw własności intelektualnej w ramach projektów, a także osoby realizujące postulat wolnego dostępu do nauki. Ponadto zaproszeni uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji i zapoznać się z potencjałem firm, które w nawiązaniu współpracy ze środowiskiem akademickim i naukowym widzą szansę na realizację innowacyjnych projektów z funduszy europejskich i krajowych.

 

Wśród prelegentów znaleźli się między innymi prof. dr hab. Jerzy Bralczyk – Przewodniczący Rady Programowej Eurpejskiego Forum Prawa I Edukacji oraz prof. dr hab. Mirosława Marody – Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk.

 

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy