Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie i Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jednym głosem w sprawie jakości nauczania

Wspólne wydarzenia naukowe, integracja samorządów studenckich, rozwój pracowników akademickich, a przede wszystkim współpraca w zakresie podnoszenia jakości kształcenia to zakres działań, które wspólnie zamierzają podjąć Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnie podpisały właśnie porozumienie, w ramach którego będą działać na rzecz spójnej realizacji polityki edukacyjnej.

- Chcemy, aby podjęte działania miały realny wpływ na całe środowisko akademickie. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest pierwszą niepubliczną uczelnią wyższą, która otrzymała  wyróżniającą ocenę instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Traktujemy tę zaszczytną notę, nie tylko w kategoriach sukcesu, ale zobowiązania do aktywności na rzecz działalności projakościowej – mówi prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. 

 

Pierwsze wspólne sukcesy


Obie uczelnie w partnerstwie z Akademią Obrony Narodowej w grudniu ubiegłego roku wygrały konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie projektu pt.  „Antyplagiatowe Narzędzia to Podstawa” (ANTP). Jego wartość to 1,4 mln zł. W ramach wspólnych prac wiodące ośrodki akademickie wdrożą procedurę antyplagiatową, będą działać na rzecz  wzrostu świadomości w tym zakresie wśród studentów, pracowników naukowych i administracyjnych m.in. poprzez szkolenia i badania ich efektów.

 

Zarówno WSB jak i ALK zaangażowały się w działania na rzecz propagowania idei ustawicznego kształcenia i wysokiej jakości innowacyjnych kursów i szkoleń e-learnigowych. Uczelnie wspólnie z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych oraz Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie utworzyły konsorcjum, które rozwija swoją aktywność w tych obszarach.

 

Wymiana doświadczeń


Wspólne działania widoczne są także w ramach Akademickiego Forum Jakości zainicjowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Cykliczne wydarzenie gromadzi  przedstawicieli jednostek akredytujących, reprezentantów świata nauki i biznesu z terenu całego kraju. To okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie jakości kształcenia i dostosowania oferty uczelni wyższych do potrzeb pracodawców. Akademia Leona Koźmińskiego aktywnie włączyła się w inicjatywę, dzieląc się rozwiązaniami szczególnie w zakresie certyfikacji międzynarodowych.

 

- Porozumienia o współpracy, jakie zawiera Akademia Leona Koźmińskiego z polskimi, ale też zagranicznymi uczelniami mają na celu konsolidację środowiska naukowego wokół dbałości o najwyższe standardy kształcenia. Na razie jesteśmy jedyną polska uczelnią, która posiada trzy najważniejsze międzynarodowe akredytacje AACSB, EQUIS, AMBA, ale chętnie dzielimy się doświadczeniem i dążymy do tego, by najlepsze polskie uczelnie również poszły tą drogą – mówi prof. Witold Bielecki, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

 

Uczelnie planują teraz wspólną organizację konferencji naukowych, a także działania na rzecz integracji studentów i pracowników akademickich.

 

Ewa Barlik, rzecznik prasowy Akademii im. Leona Koźmińskiego

Dominik Penar, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie GórniczejPowrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy