Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

90-lecie TNOIK - jubileuszowa konferencja w Warszawie

Stan i perspektywy rozwoju nauk o zarządzaniu, innowacyjność i konkurencyjność organizacji, zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznes, a także tradycja i współczesność w metodologicznym nurcie zarządzania były tematem IV Kongresu Nauk o Zarządzaniu, który zbiegł się w czasie z jubileuszem 90-lecia działalności Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.

W wydarzeniu uczestniczyli: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Członek Zarządu TNOIK Oddział Dąbrowa Górnicza, prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor WSB ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Prezes TNOIK Oddział w Dąbrowie Górniczej oraz profesorowie i wykładowcy Katedry Zarządzania WSB:  prof. dr hab. Marek Lisiński, Kierownik Katedry, dr hab. Włodzimierz Sroka, dr hab. Adam Jabłoński oraz dr hab. Marek Jabłoński.


Przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, reprezentujący jednocześnie dąbrowski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji Kierownictwa aktywnie uczestniczyli w Kongresie. Profesor Marek Lisiński wziął udział w panelu pn. „Tradycja i współczesność w metodologicznym nurcie zarządzania”. Z kolei dr hab. Włodzimierz Sroka moderował dyskusję panelową pn. "Uwarunkowania konkurencyjności współczesnych przedsiębiorstw". Jednym z panelistów w debacie  był dr hab. Adam Jabłoński.


Głównym celem Kongresu było zaprezentowanie stanu wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej dotyczącej zarządzania oraz wskazanie na istotę nauk o zarządzaniu na tle innych dyscyplin naukowych. Formuła Kongresu przewidywała spotkania naukowe, połączone ze spotkaniami biznesowymi oraz spotkania o charakterze warsztatów dyskusyjnych.


Zakres tematyczny Kongresu obejmował obszary problemowe zarządzania oraz organizacji. Dedykowany był środowisku naukowemu, biznesowemu, oraz instytucjom, a także wszystkim jednostkom, które sukcesywnie usprawniają w obszarze swojego działania, metody, formy i procedury zarządzania.

Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa zostało ustanowione w dniu 20 kwietnia 1925 roku w Warszawie pod nazwą Instytut Naukowy Organizacji. W roku 1933 nazwa Towarzystwa została zmieniona. Instytut Naukowy ds. Organizacji i Zarządzania był pierwszą organizacją skupiającą naukowców i menedżerów. Organizatorem i pierwszym dyrektorem Towarzystwa był Karol Adamiecki, profesor Politechniki Warszawskiej, powszechnie uznawany za prekursora współczesnych nauk o zarządzaniu.


W 2015 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej zawiązał się oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. Głównym założeniem powołania Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa – Oddział w Dąbrowie Górniczej było rozwijanie i upowszechnianie nauk o organizacji i kierowaniu oraz popularyzacja ich zasad, metod i osiągnięć, a także ich praktycznych zastosowań w życiu społeczno-gospodarczym. W szczególności dotyczy to prezentowania na zewnątrz stanowiska i opinii w sprawach organizacji i kierowania, zajmowania stanowiska w innych sprawach publicznych, podnoszenia wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji i kierowania oraz realizowania innych aspiracji członków Towarzystwa, integrowanie środowisk nauki i praktyki zarządzania.

 

Zobacz TNOIK Oddział Dąbrowa Górnicza

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy